Korzyści z pozycjonowania stron internetowych

Zalety pozycjonowania

Ostateczna lista powodów, dla których potrzebujesz SEO

Jeśli słyszałeś o SEO i pozycjonowaniu to możesz być przekonany, że dobrze sprawdza się w przypadku różnego rodzaju biznesów w Internecie. Zapewne jednak zastanawiasz się, dlaczego pozycjonowanie i optymalizacja dla wyszukiwarek dają tak dobre wyniki.

1. SEO to nie koszt, lecz inwestycja

Inwestycja o wysokiej stopie zwrotu. Łącząc SEO z danymi analityki internetowej, możesz zaobserwować, że pewne słowa kluczowe, mające wysokie współczynniki konwersji, znajdują się na 2 stronie wyników w Google. Wówczas wiesz, że nie zarabiasz tyle, ile byś mógł.

Podniesienie pozycji słów do 3 najlepszych miejsc na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, gdzie skupia się większość kliknięć, może zapewnić ogromny zwrot twojej skromnej inwestycji w SEO. To dlatego SEO zostało porównane do inwestowania w nieruchomości – zwroty z inwestycji mogą być naprawdę zdumiewające, gdy zrobisz to dobrze.

2. SEO zwraca uwagę publiczną na Twoją gwiazdę sprzedaży!

O kim mowa? O Twojej stronie internetowej!

Pomyśl o tym. Jest otwarta 7 dni w tygodniu, przez cały rok, nigdy nie choruje i nie spóźnia się do pracy. Robi to, co ma do zrobienia, oraz generuje sprzedaż, leady sprzedażowe i zapisy na newsletter, jak w zegarku. Twoja strona to "idealny pracownik”, skutecznie wielozadaniowy, radzący sobie z tysiącami potencjalnych klientów na raz i ograniczony tylko tym, o co go poprosisz.

SEO poświęca mnóstwo uwagi Twojej „gwieździe sprzedaży”, która generuje najwyższą wydajność poprzez nadawanie jej odpowiedniego znaczenia.

3. SEO jest kluczowym elementem Twojej strategii marketingowej

SEO jest mistrzem, jeśli chodzi o przyciąganie potencjalnych klientów i może pomóc także we wzroście konwersji.

Uważam również, że SEO nie jest jedyną opcją! Samo SEO nie jest w stanie pomóc Ci osiągnąć najwyższego potencjału marketingowego. Social media, kreowanie marki i inne strategie marketingowe niepostrzeżenie przechodzą w SEO i je uzupełniają. Taka kombinacja marketingowa wzmocni każdy poszczególny element, aby Twoja działalność rozwijała się ... szybciej.

Jako kierownik, manager lub dyrektor generalny, twoje wyzwanie nie polega wyłącznie na wybraniu jednej strategii marketingowej spośród innych, ale masz za zadanie w jak najlepszy sposób, inteligentnie zintegrować SEO w ten marketingowy miks, by czerpać z tego ogromne korzyści.

I dlatego nie jest to "walka między marketingowcami", ze specjalistami w każdej branży próbującymi sprzedać klientom więcej niż pozostali, ale jest to raczej okazja do współpracy i partnerstwa w prowadzeniu menedżera biznesowego lub CEO w kierunku właściwego miksu usług marketingowych - w tym SEO – który przyniesie najwyższą, skumulowaną korzyść.

Zamiast zawsze "dawać klientów to, czego chcą", nadszedł czas, aby zmierzyć się z faktem, że często klienci nie wiedzą jak dokonać wyboru spośród zróżnicowanych opcji pozostających do ich dyspozycji.

Jako profesjonaliści, marketingowcy i konsultanci SEO nie mogą lekceważyć ani dawać się zwodzić innym specjalnościom niż ich własna, ale mają pomóc klientom zbudować odpowiedni fundament, miks marketingowy i plan, a następnie poprowadzić ich do efektywnego wdrożenia i zarządzania najbardziej kosztowo efektywnymi strategiami i taktykami o najwyższym zwrocie, które są dostosowane do ich ogólnych celów biznesowych.

Częścią ponoszonej przez marketingowców odpowiedzialności zawodowej jest kierowanie klientów z dala od niebezpieczeństw, lub powstrzymanie ich od poddania się populistycznym taktykom, które faktycznie okażą się bagnem, w którym ich firma utknie, lub ruchomymi piaskami, w których ich firma przepadnie bez śladu. Moim zdaniem, "nie mówienie całej prawdy" znaczy to samo co „kłamstwo". Takie podejście może nie działać w przypadku każdej firmy. Niektórzy mogą nawet krzywo patrzeć na Twoje pragnienie, aby wyjść poza zakres swoich zadań i swoją dziedzinę ekspercką.

Ale w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw, a także start-upów, przyjmując taką doradczą rolę i oferując profesjonalne poradnictwo, wyciągając pomocną dłoń by zaoferować porady w celu rozwoju przedsiębiorstwa i pokazując solidny dowód na poparcie swojej oferty, cen oraz porad, można rozpocząć budowanie zaufania klienta. W tym momencie, klienci będą skorzy pójść za Tobą, nawet jeśli sugerujesz rozwiązanie, które wskazuje w innym kierunku niż to, co ich zdaniem byłoby właściwym wyborem.

Trzeba zawsze pamiętać, że klienci kupują wiedzę konsultanta tylko dlatego, że sami jej nie mają, i dlatego nie są oni (logicznie) w stanie poprosić o "idealną ofertę". Sprzedawanie im tego, o co proszą, często nie leży w ich najlepszym interesie. I to jest tak samo prawdziwe dla dużych marek, jak i dla mniejszych firm.

4. Wpływ SEO na poszukiwanie informacji / cykl zakupowy

SEO zwiększy sprzedaż bez proporcjonalnego zwiększania kosztów marketingowych, tym samym zyski będą rosły systematycznie, z czasem. SEO może popchnąć do przodu wszystkie Twoje cele biznesowe w kierunku osiągania dobrego ROI, lepiej niż większość innych porównywalnych form marketingu online, z powodu fundamentalnego efektu lepszych konwersji i wzrostu sprzedaży, przy ponoszonych małych bieżących kosztach.

Założenie, że każdy słyszał o Twojej marce lub każdy myśli, że jesteś najlepszym miejscem do zrobienia zakupów, może być bardzo kosztownym błędem. Ludzie stale wyszukują dobrych ofert zakupowych, korzystając ze społecznie napędzanego Internetu dla porównywania cen zakupów. Cenowo świadome, zakupowe zachowania klientów są bardziej powszechne w trudnych finansowo czasach, kiedy konsumenci wydają pieniądze ostrożniej.

SEO odgrywa ważną rolę w tych wyszukiwaniach i cyklu zakupów. To jest jak magnes, przyciągający potencjalnych nabywców do Twojej witryny za pośrednictwem kluczowych i odpowiednich słów i fraz, zajmujących wysokie miejsca w wyszukiwarkach, gdzie internauci właśnie szukają informacji o nich. Chodzi o bycie tam, gdzie są klienci, i kierowanie ich w stronę rozwiązań, które możesz zaoferować.

5. Wycena SEO jest zmienna

Wycena usług SEO jest trudna (choć niektórzy twierdzą, że jest to bardzo proste).

Nie ma uniwersalnych standardów, za pomocą których możesz ustalić "cennik" dla usług SEO. Analiza słów kluczowych, linkowanie i inne działania SEO są unikalne, dostosowywane i precyzowane w odniesieniu do konkretnych sytuacji. A nawet wśród dostawców SEO istnieje szeroka rozpiętość pod względem jakości. Są doświadczeni specjaliści i są oszuści, amatorzy i praktycy-ignoranci.

Jako osoba odpowiedzialna za SEO Twojej firmy, jesteś najbardziej "zagrażającą" z zaangażowanych osób ... bo odpowiedzialność za Twoje wybory spoczywa na Twoich ramionach! Przed wyborem najtańszej i najdroższej oferty, ograniczonej i bardziej kompleksowej, otrzymanej od doświadczonych profesjonalistów versus od kuzyna zaznajomionego z SEO lub znajomego, przeczytaj artykuł „Ile kosztuje SEO”? aby zrozumieć niuanse i małe szczegóły.

Jako wyspecjalizowana usługa, SEO angażuje zespoły ludzi pracujących za kulisami. Dając im mały budżet, praktycznie związujesz im ręce, a nie można oczekiwać świetlanych wyników od ich ograniczonego wysiłku.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany o synergii tych czynników i tego, jak wymienione aspekty współdziałają ze sobą razem, to nie bój się poprosić o wstępną analizę SEO, nawet jeśli wiąże się to ze skromną opłatą. To bezpieczna inwestycja i jest warta tym więcej, jeśli przekona Cię o rzeczywistej wartości przyjęcia strategii SEO.

Pojawiają się coraz to nowe błędne wyobrażenia o SEO, a w doskonałej książce " The Art of SEO " znajdziecie wspaniałe przykłady. Niektóre popularne mity obejmują:

  • Cele SEO ( "zbudujemy Ci 100 linków miesięcznie") znaczą więcej niż cele biznesowe ( "zwiększymy Twoje zyski o 5%").
  • SEO istnieje w próżni i nie integruje się z innymi częściami przedsiębiorstwa.
  • Techniki SEO lepiej opierać na koncepcjach marketingowych i nazwach produktów, niezależnie od liczby wyszukiwania oraz konkurencyjności.
  • Działania SEO mogą być przeprowadzone bez konieczności koordynacji i nadzoru przez przełożonego.
  • Zostaw SEO deweloperom ( "Zaufaj im, wszystko będzie w porządku!").

6. SEO nigdy nie jest zbyt kosztowne!

Nigdzie indziej w marketingu nie opłaca się iść pod prąd obiegowych opinii, tak jak jest to wskazane przy wyborze właściwej firmy SEO. Porównując wiele przedsiębiorstw, jesteś często kuszony, aby wybrać najtańszą ofertę, podczas gdy może być rzeczywiście doskonałym wyborem, aby wybrać tę najdroższą!

W jaki sposób? SEO nie jest kosztem. To inwestycja. I nawet jeśli firma SEO, oferująca najwyższe ceny, obarczy Cię opłatami w wysokości dwa razy wyższej, niż reszta, jako kierownik działu marketingu lub osoba decyzyjna, musisz spojrzeć głębiej aby przekonać się, dlaczego firmy te są tak drogie. Co sprawia, że są tak pewni siebie, by zaoferować Ci ofertę, którą inni wrzuciliby do kosza bez żadnego namysłu?

Jeśli droższa firma SEO pomoże Ci osiągnąć swoje cele finansowe oraz założenia wzrostu w przeciągu połowy planowanego czasu, za podwójną cenę, to czy jest to naprawdę "droga" firma? Powiedzmy, że oferuję zapłacić Ci 4$ za każdego dolara którego mi dasz, ile pieniędzy dałbyś mi dzisiaj, zakładając, że jesteś przekonany, że nie zabiorę Twoich pieniędzy i nie ucieknę?

To punkt, gdzie wstępne audyty SEO mogą pomóc. Jeśli badanie dowodzi, że rynek jest wystarczająco duży, aby zapewnić wystarczającą wyszukiwalność, konkurencja jest na tyle słaba, aby walczyć z nią i wygrać, Twoje doświadczenia z konsultantami SEO i firmami SEO na przestrzeni czasu pokazują, że pozyskujesz coraz większą ilość sprecyzowanego ruchu dzięki ich wysiłkom. Jeśli ruch ten przekształca się w szybkim tempie w sprzedaż i zysk, w związku z tym z upływem czasu wpływ kampanii SEO na Twój biznes będzie odpowiedzialny za o wiele więcej niż "4 dolary za jednego" .

Czy to jest więc czas, aby cofnąć się o krok i rzeczowo przyjrzeć się alokacji Twojego budżetu marketingowego? Czy to najwyższy czas, by czerpać z potencjału SEO i chwytać nisko rosnące owoce, będące w zasięgu ręki?

Nie jest to decyzja emocjonalna. Jest ona oparta na logice i twardych danych. "Kosztowne" SEO jest jak kupno samochodu. Dlaczego Ferrari kosztuje więcej niż VW Beetle? Istnieje wiele dobrych powodów, które mogą mieć również zastosowanie do SEO.

7. SEO nie jest wisienką na torcie - jest to ważny składnik

Teraz, gdy wydajesz fortunę na swoją nową stronę internetową (i wygląda świetnie!), ostatnią rzeczą, jakiej pragniesz, to słuchać konsultanta, który proponuje Ci, aby zainwestować jeszcze więcej pieniędzy, aby być widocznym w wynikach wyszukiwania.

Ale Google potrzebuje pomocy w zrozumieniu Twojej działalności. SEO, efektywnie wplecione w DNA witryny, może pomóc zaprezentować Twoją firmę w wyszukiwarce w najlepszym możliwym świetle.

Jako konsultant SEO, bywam wzywany przez firmy, które zbudowały stronę będącą arcydziełem, i chcą wrzucić SEO w stronę. Ale to nie działa tak. Nie pieczesz najpierw ciasta, aby potem wlać roztrzepane jajka do środka, lub posypać cukrem na wierzchu. Mieszasz te składniki z surowym ciastem.

Biorąc pod uwagę SEO podczas planowania struktury strony internetowej, system zarządzania treścią (CMS), składnia URL i Web design dadzą najlepsze rezultaty dla Twojej firmy. To może pomóc Ci zamienić stare adresy URL na nowe, dostosować strony docelowe do intencji użytkownika, poprowadzić potencjalnych klientów poprzez proces zakupowy i zachować dawne pozycje, które były osiągane poprzez lata pracy.

Podczas gdy SEO konsultant może Ci (dużo) pomóc, nawet jeśli zacząłeś w niewłaściwej kolejności, to zajmie więcej czasu, więcej wysiłku, więcej pieniędzy, a niektóre większe prace zmieniające strukturę strony będą zrobione później.

8. SEO to coś więcej, niż tylko przyjazny CMS

Twój dostawca CMS powiedział Ci, że jest on przyjazny dla SEO i dający się zoptymalizować? Nie daj się nabrać. To nie wszystko, czego SEO potrzebuje. Dostawcy Ci powinni wiedzieć (do tej pory), że w SEO nie chodzi tylko o kod. Google nie szuka "kodu", szuka "zawartości".

Istnieje ponad 200 czynników wpływających na ranking strony, a algorytmy zmieniają się wiele razy w roku. Kod CMS to tylko ułamek całości. Poprzez zapewnienie odpowiednich ram dla Twojej witryny, przyjazny CMS może pomóc. Ale to wymaga dużo więcej pracy, by zdominować wyszukiwarkę.

Najważniejszą z tych "innych rzeczy" jest content. Treść jest królem. Diabeł tkwi w szczegółach - słowach kluczowych, kontekście, i ogólnym miksie marketingowym. Twój CMS niewiele może z tym zrobić. Nie kupiłbyś wielkiej patelni i robota kuchennego, mając nadzieję, że w magiczny sposób zamienią Cię w szefa kuchni z gwiazdką Michelina!

SEO nie jest nowe. Jednak wielu prezesów i menedżerów formalnie nie uczono znaczenia dobrego SEO dla biznesu online. Tak, dostawcy CMS mogą wprowadzać w błąd i zwodzić. W końcu, jest to technologia marketingowa wysoce techniczna i wyrafinowana, a jeśli nie możesz dobrze jej zrozumieć, nie jesteś sam. Ale jeśli zadasz właściwe pytania, dzięki temu w końcu wygrasz.

9. SEO może zwiększyć Twój wpływ

Ile kosztuje drukowanie wizytówek? Albo broszur marketingowych? Założę się, że nie dużo w porównaniu do tego, ile zainwestowałeś w witrynę internetową.

Czy uważnie sprawdziłeś te wizytówki, broszury lub ulotki przed wysłaniem ich do drukarni (lub kogoś innego, aby przejrzał je za Ciebie)? Założę się, że tak.

Ale nie poszukałeś specjalisty, który „sprawdziłby” Twoje drogie, nieskończenie bardziej potężne narzędzie marketingowe – stronę internetową - zanim została uruchomiona!

Chcesz zaprojektować i zamówić wszystkie te wizytówki i broszury ze znacznym kosztem, a potem po prostu odłożyć je do szuflady? Oczywiście, że nie.

Ignorując SEO, to jest dokładnie to, co robisz ze swoją wymyślną, nową stroną internetową. Witryna, która mogłaby być oglądana przez tysiące najlepszych, potencjalnych i idealnych klientów. Strona internetowa, którą pozostawiasz kaprysom i fantazji Google, rankingującym ją według swojej woli.

Tylko dlatego, że jesteś właścicielem najlepszej jakości sprzętu drukarskiego, czy drukowałbyś wizytówki samodzielnie? Nie, jestem pewien, że nie. Prawdopodobnie zamówiłbyś je u profesjonalnej firmy z wieloletnim doświadczeniem w drukowaniu.

SEO jest Twoją cyfrową wizytówką. Może pomóc Ci zwiększyć swój wpływ w znacznym stopniu poprzez zwrócenie ukierunkowanych oczu w jej stronę. Istnieje dobry powód, aby było to obsługiwane przez profesjonalistów, którzy znają swoją pracę.

Będą oni w stanie zapewnić, że witryna trafi do właściwych odbiorców, i zostanie wyświetlona szerokiemu segmentowi tych odbiorców tak, że Twoja cyfrowa wizytówka najlepiej wykona krytyczne zadanie, które Twój biznes ma spełniać - pozyskiwanie potencjalnych klientów (leadów sprzedażowych) i przekształcanie ich w klientów, którzy wydają pieniądze.

10. Dzięki SEO nie ominiesz szansy na darmową reklamę

Czy zaufałbyś innej firmie by zaprojektowała za Ciebie Twój szyld, albo zdecydowała, co będzie zawarte na Twojej wizytówce? Czy pozwolisz konkurentowi zaprojektować Twoje reklamy graficzne, albo zdecydować, kto widzi Twoją witrynę?

Jeśli nie przygotujesz strategicznie tagów i meta tagów Twojej strony, na to właśnie im pozwalasz. I to nie jest dobre dla biznesu. To jak pozostawianie treści "lorem ipsum" na drukowanych materiałach marketingowych!

SEO pozwala Ci dyktować, jak Twoja firma powinna prezentować się w wynikach wyszukiwania. Jeśli tysiącu potencjalnych klientów wyświetla się "przypadkowy tekst", zostawiasz pieniądze na stole. Pozwalasz, aby wspaniała szansa na pozyskanie darmowej reklamy przeciekła Ci przez palce.

Dobrą wiadomością jest to, że odkąd jesteś tego świadomy, łatwo to naprawić. SEO pozwala Ci z powrotem odzyskać kontrolę, dzięki czemu możesz nakierować swoją działalność na właściwą ścieżkę.

11. SEO wykorzystuje udostępnienia w serwisach społecznościowych

Czy jesteś zaangażowany w mediach społecznościowych, takich jak Facebook? SEO odgrywa tu ważną rolę. Treści udostępniane przez użytkowników na portalach społecznościowych są bezpośrednio związane z określonymi parametrami SEO, takimi jak tagi i meta tagi. To jest właśnie to, co widzisz, gdy ludzie udostępniają posty i historie na ich profilu, Google+ lub w postaci Tweetów.

Strateg SEO pomoże Ci zarządzać tym procesem, we współpracy z działem marketingu i komunikacji. Poprzez SEO możesz kontrolować, co ludzie czytają, myślą i robią na serwisach społecznościowych i rozprzestrzeniają za ich pośrednictwem z prędkością światła.

12. SEO pomoże ludziom znaleźć Twoją stronę

Twoja strona internetowa jest pierwszym punktem kontaktu z Twoją publicznością w Internecie. Może generować leady sprzedażowe, zdobywać i przyciągnąć potencjalnych nowych klientów, partnerów lub inwestorów.

Ale jeśli ludzie nie mogą jej znaleźć, witryna jest do niczego. SEO odgrywa tu nieocenioną rolę.

W SEO nie chodzi tylko o ranking witryny w wynikach wyszukiwania, zdobywanie coraz więcej kliknięć i wyświetleń lub utrzymywanie optymalnego współczynnika odrzuceń. To jest niebezpiecznie błędna koncepcja. Nowoczesne, skuteczne SEO powinno być zakorzenione w celach i strategii firmy, i opierać się na psychologii indywidualnych osób na docelowym rynku i segmencie.

SEO sprawia, że Twój biznes będzie odnaleziony, zauważony i kochany.

13. SEO to sedno Twojego biznesu

Świetne SEO wymaga czegoś więcej, niż tylko umiejętności kodowania i przyjaznego dla wyszukiwarki CMS. To nie jest już coś, co kuzyn posiadający wiedzę techniczną czy kierującymi się dobrymi intencjami przyjaciel może zrobić dla Ciebie przez weekend, za kilka piw. Profesjonalne SEO to poważny biznes.

SEO jest jak operacja serca. Jeśli wyniki organiczne są odpowiedzialne za ponad połowę ruchu Twojej witryny, SEO leży w centrum Twojej działalności. Bez dobrego chirurga sercowego możesz umrzeć.

Bez specjalisty zajmującego się SEO, firma może umrzeć. Tak jak polowałbyś na najlepszego kardiochirurga by Cię operował, powinieneś szukać najlepszego konsultanta czy stratega SEO, zamiast próbować zrobić to sam!

Ktokolwiek jest odpowiedzialny za zakup SEO w Twojej firmie musi wiedzieć, że wiąże się to z marketingiem i komunikacją, ze zrozumieniem biznesu i ekonomii, z myśleniem strategicznym, a także zdolnością do myślenia nieszablonowego, cały czas mając na uwadze ogólne cele działalności. Osoba nadzorująca Twoją kampanię SEO stanie się "dodatkowym managerem marketingowym", doradcą finansowym i więcej.

Nie każdy może to robić. I znalezienie kompetentnej osoby jest trudne. Zwyczajne oddanie tego trudnego wyzwania dla pracującego w domu dewelopera lub projektanta stron może być nierozsądne. Mimo, iż wiele twórców stron WWW uczy się coraz więcej o SEO, może okazać się krytycznym błędem, aby uczynić SEO "drugim priorytetem" i prowadzić je poprzez odhaczenie zadań na liście spraw do zrobienia, którą ktoś Ci wręczył!

Oczywiście, można spojrzeć na to jako sposób redukcji kosztów. Ale to nie tylko pozwala Ci "oszczędzić pieniądze", ale także znacznie obniża Twój potencjał zysku! Jest to bardzo częste i widzę to często w mojej praktyce.

Klienci widzą SEO jako "software, które będzie leżeć na półce" i "instalację, która wymaga naciśnięcia przycisku", którą każdy, kto zna trochę Web Designu i kodowania HTML może dla nich załatwić. To tak, jakby użyć sznurka i taśmy klejącej, aby naprawić swój samochód lub dom, kiedy potrzebują naprawy. Będziesz ryzykował swoim bezpieczeństwem, robiąc to. A stosując podobne podejście do SEO, ryzykujesz swoim biznesem (jego dochodami i wzrostem).

14. SEO buduje zaufanie i wiarygodność

SEO może sprawić, że Twoja marka będzie silniejsza i lepiej rozpoznawalna. Ostatecznym celem powinno być to, że gdy ludzie szukają kluczowych dla biznesu, odpowiednich słów i fraz, powinni oni znaleźć Cię na szczycie wyników wyszukiwania. Następnie, psychologia przejmuje stery i potencjalni klienci uwierzą, że jesteś najlepszy.

Tytuł i meta tagi witryny mogą szybko wysłać w świat potężne oświadczenie, które wzmocni Twoją markę, a jednocześnie mogą przekazać informację marketingową, która jest zgodna z Twoimi strategicznymi celami biznesowymi.

Wtedy potencjalni klienci uwierzą, że jesteś najlepszy.

Obecnie każdy "Googluje". Jeśli jesteś tam, na szczycie wyników wyszukiwania, przyczynia się to do zwiększania wiarygodności. Jeśli jesteś dokładnie tam, gdzie klienci, w odpowiednim momencie, proponując odpowiednie rozwiązanie, wygrasz dużo.

Ale bycie tam jest tylko częścią układanki. Potrzebujesz więcej. Musisz wejść w środek głowy potencjalnych klientów. Mówić ich językiem. Znać ich bolączki. Przedstawić im rozwiązanie. Gdy to zrobisz, Twoja wiarygodność wśród publiczności wzrośnie w zawrotnym tempie.

15. SEO sprawi, że będziesz wszechobecny

Intuicyjnie wyczuwamy, że pozycja 1 wskazuje najwyższą klasę. Sportowiec, który zdobył złoty medal jest mistrzem. Zwycięzcy srebra i brązu są za nim. Cała reszta jest także za nimi ... i nikt nie bierze ich pod uwagę!

Rankingi wyszukiwarek są podobne. Topowe 1 miejsce w wynikach wyszukiwania Google przyciąga 36,4% wszystkich kliknięć, miejsce 2 - 12,5%, miejsce 3 - 9,5%, a wraz z dalszymi pozycjami liczba kliknięć szybko spada. Będąc na szczycie, stajesz się „pierwszym wyborem”, zyskujesz świadomości marki, co zapewnia Ci większą sprzedaż.

Jeśli Twoja strona nie pojawi się na pierwszej stronie wyników Google dla krytycznych dla Twojego biznesu słów kluczowych i fraz, to ... "Houston, mamy problem!"

Na wypadek, gdybyś prowadził dobrze funkcjonujący biznes nawet bez dobrej widoczności w wyszukiwarkach dla bardzo wyszukiwanych dla Twojego biznesu słów kluczowych, wyobraź sobie, jak o wiele więcej pieniędzy możesz zarobić, gdy rankingujesz dla tych słów kluczowych, docierasz do dodatkowych klientów i zwiększasz sprzedaż. Pamiętaj ... jeśli nie ma Cię tam, Twoi konkurenci tam są, gotowi by zgarnąć Twoje pieniądze!

16. SEO pomaga budować markę

Branding (kreowanie marki) jest często skomplikowane, kosztowne i chaotyczne. Zarzucasz konsumentów wieloma rzeczami, z nadzieją, że wystarczająco duża część utkwi w ich umysłach i da o sobie znać, kiedy nadejdzie czas na zakupy. SEO może pomóc przyspieszyć Twoją kampanię kreowania marki i sprawić, że będziesz niezapomniany.

Gdy więcej osób odwiedzi witrynę, zapozna się z Twoją firmą, i złoży zamówienie u Ciebie, jest prawdopodobne, że większa liczba osób powróci i powie swoim znajomym o Tobie. SEO jest skutecznym sposobem, aby rozkręcić biznes, zapewniając wysoki ranking stronie i przyciągając masę internetowego ruchu.

Możesz zamienić te pierwsze wrażenie na trwałe przypomnienie przez prezentację najbardziej istotnych i przydatnych informacji, których użytkownik szuka poprzez wyszukiwarkę, a tym samym zapewnić sobie świadomość konsumenta odnośnie marki i zapewnić sobie trwałe miejsce w ich sercach.

17. SEO to długofalowa strategia

SEO może dostarczyć szybkich rezultatów. Może być skuteczne na krótką metę i pomóc przedsiębiorstwom, które potrzebują wyników „na teraz”. I to głównie przemawia na korzyść SEO dla niektórych właścicieli firm. Ale SEO ma jedną poważną przewagę nad innymi działaniami marketingowymi, działającymi krótkoterminowo ... SEO dostarcza ciągłego ROI także w dłuższej perspektywie czasu.

Podczas gdy PPC i inne metody reklamy szybko przyciągają ruch z Internetu, są one również drogie. Ponadto, w raporcie Tamar, Zachowania internautów, z 2008r. , 91% respondentów stwierdziło, że preferują naturalne wyniki wyszukiwania, szukając produktu lub usługi w Internecie.

Zrobione poprawnie, SEO może być długotrwałe. Przy prawidłowej analizie SEO na samym początku, możesz utrzymać się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania przez wiele lat, nie wydając pieniędzy w przyszłości. Nawet po zatrzymaniu prac SEO, witryna może wciąż wysoko rankingować na Twoje wybrane słowa kluczowe, choć lepiej jest kontynuować prace z pomocą doradcy SEO lub we własnym zespole, w przeciwnym razie będziesz ryzykować utratę pozycji w wyszukiwarce.

Ponownie, SEO to nie wydatek, lecz inwestycja. Szybkie i proste obliczenia pokażą Ci, jak szybko zyskasz z powrotem swoją inwestycję w efektywne SEO tytułem zwiększonych zysków.

18. SEO napędza sprzedaż offline

Dobre SEO rozpoczyna się od inteligentnych decyzji zakupowych. Dzisiaj, więcej sprzedaży offline napędzana jest przez wyszukiwanie zapoczątkowane w Internecie. Badanie WebVisible/Nielsen z 2008 roku pokazało, że 86% konsumentów korzysta z Internetu w celu znalezienia lokalnych firm, aby zrobić tam zakupy offline. Tak, w sklepie!

To dlatego większość firm offline nie może sobie pozwolić na zignorowanie marketingu online, i to dlatego SEO tworzy fundament każdej cyfrowej strategii marketingowej firm offline. Twoja strona internetowa działa jak nigdy nie odpoczywający sprzedawca, pracując dzień i noc, aby dostarczyć firmie potencjalnych klientów.

Są ludzie aktywnie poszukujący rozwiązań, które możesz im zaoferować w odpowiedzi na ich najbardziej palące problemy i potrzeby. SEO może przyprowadzić więcej takich osób do Twoich wirtualnych drzwi, aby Twoja firma ich obsłużyła i oczarowała.

19. SEO przyciąga wartościowy ruch o wysokim potencjale konwersji

SEO jest wysoce ukierunkowane, aż po drobne szczegóły. Wykorzystując analizę słów kluczowych, możesz sprawdzić, jak wielki jest "rynek", jak wiele osób szuka dokładnie tego słowa kluczowego, jak konkurencyjna jest ta dziedzina (w wynikach wyszukiwania Google), a także dzięki dedukcji możesz określić intencje, które kryją się za wyszukiwanymi słowami kluczowymi.

Nie wszystko jest tak intuicyjne i oczywiste, a diabeł tkwi w szczegółach. Dlatego posiadanie wnikliwego konsultanta SEO może pomóc generować ogromne zyski z budżetu marketingowego przeznaczonego na optymalizację.

Ruch internetowy z dobrej kampanii SEO ma wysoki potencjał konwersji. Poprzez precyzyjne docieranie do intencji internautów, uwzględnianie problemów i wątpliwości Twoich klientów, budowanie zaufania i przekonywanie potencjalnych klientów, że Twoja firma jest najwłaściwsza do robienia interesów, możesz cieszyć się wysokim wskaźnikiem konwersji odwiedzających na kupujących, czego będzie zazdrościć Ci branża.

Na przykład, dobrze zaplanowana kampania SEO dla hotelu pozwoli dotrzeć do potencjalnych klientów, którzy chcą jechać na wakacje, naprowadzi ich na Twoją stronę, na właściwą jej sekcję, która dotyczy dokładnie tego, czego szukają. W ten sposób, SEO działa jak połączenie przewodnika, recepcjonisty, concierge, szefa marketingu i sprzedawcy.

Bez SEO, znalezienie Twojej strony w branży turystycznej będzie jak szukanie igły w stogu siana. Bez pełnego zrozumienia intencji stojących za wyszukiwaniami Twoich odwiedzających, ich wyjątkowych i indywidualnych potrzeb, szanse na utratę potencjalnego klienta na zawsze są wysokie. Odpowiednie podejście do tej kwestii to więcej turystów i większa sprzedaż.

20. SEO to mierzalny marketing

Każdy element SEO może być zmierzony, oceniony i skorygowany. Postępując tak w sposób ciągły, uzyskasz zwrot z każdego zainwestowana dolara.

21. Doradca SEO to Twoja „tajna broń”

Profesjonalny konsultant SEO będzie wielką wartością w rozwoju Twojej działalności. Twój konsultant SEO może znaleźć opłacalne słowa kluczowe i lukratywne nisze z wielkim ROI, gdzie łatwiej zarobisz pieniądze, przeprowadzając szczegółowe badania rynku i analizę konkurencji, ponadto pomoże Ci zbudować treść przyciągającą ruch, który sfinalizuje dla Ciebie wielkie transakcje.

Umiejętny doradca SEO przeprowadzi dogłębną analizę Twoich konkurentów biznesowych, zbada ich strategię, i o wiele więcej. Twój konsultant może zrobić symulację "wojny" i przetestować Twoje strategie w walce z konkurencją ... a jeśli te obliczenia zadziałają na Twoją korzyść, to czas, aby iść na wojnę!

Doradca pokaże Ci, jeśli strategia jest nieskuteczna lub jeśli konkurencja ma zbyt mocną pozycję, by ją tego pozbawić. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze zmarnowane na dążenie do posiadania na własność danego słowa kluczowego lub niszy, dzięki czemu będziesz mógł skoncentrować energię na bardziej opłacalnych obszarach. Taka wstępna analiza rynku może być bezcenna dla firmy.

Pamiętaj, co Al Ries i Jack Trout naświetlili w ich ponadczasowej książce " Marketing Warfare" - Marketing to wojna! I podobnie jak nie myślałbyś o pójściu na wojnę bez konwencjonalnej broni, nie możesz wejść na konkurencyjny rynek, uzbrojony tylko w karabin maszynowy!

W tym samym czasie, użycie starodawnej broni przedłuży tylko cierpienie i doprowadzi do nieuchronnej klęski. Potrzebujesz potężnych, najwyższej jakości, skutecznych pocisków, aby wygrać. Na polu bitwy cyfrowej, innowacyjne SEO da Ci przewagę.

22. SEO jest opłacalne

Z biegiem lat udowodniono, że SEO jest jedną z najbardziej opłacalnych form marketingu internetowego, zapewniając wyższy zwrot z każdego zainwestowanego dolara na przestrzeni czasu.

Koszty na hosting, projektowanie i tworzenie treści Twojej strony są podobne, niezależnie od tego, czy witryna jest odwiedzana przez setkę ludzi, tysiąc czy milion.

Płacisz tyle samo za każdą osobę odwiedzającą Twoją stronę internetową, obojętnie czy zapisze się na Twój newsletter, zakupi produkt lub wejdzie w interakcję z Twoją marką.

Twoje koszty marketingowe są identyczne, niezależnie, czy jeden na tysiąc odwiedzających kupi coś od Ciebie, albo jeden na sto, albo jeden na pięć.

Skuteczne SEO może przyciągnąć tysiące, a nawet miliony ukierunkowanych potencjalnych klientów na Twoją stronę internetową i zwiększyć Twój współczynnik konwersji, dostarczając dokładnego rozwiązania problemów, przed którymi klienci stoją.

Co więcej, trwały efekt i wpływ SEO trwa o wiele dłużej, niż czas zainwestowany w kampanię, ponieważ ilość ruchu będzie utrzymywać się przez wiele tygodni, często lat, czyniąc SEO bardzo opłacalnym wyborem marketingowym.

23. SEO można zlecić na zewnątrz, aby mieć wolne ręce

Agencja SEO pracuje z SEO 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, przez cały rok. To daje im przewagę nad hobbystami. Są na bieżąco z najnowszymi zmianami algorytmu, czynnikami które pozytywnie i negatywnie wpływają na ranking, i wiedzą, co jest potrzebne właśnie teraz, będąc jednocześnie biegli w przewidywaniu tego, co będzie potrzebne w przyszłości.

Ponadto, firma SEO szybciej wykona pracę, ponieważ posiada dedykowane zespoły realizujące Twój plan, a więc szybciej przybliży Cię do Twoich celów finansowych i biznesowych. Wykupując tanią usługę SEO, pozwoli Ci to na początku zaoszczędzić pieniądze, ale również będzie powstrzymywać Cię od zarabiania dużych pieniędzy. W SEO, istnieje całkiem dobra korelacja pomiędzy inwestycjami i dochodami.

Dając doradcy SEO wystarczająco dużo czasu i odpowiednie umocowanie do działania, inne dziedziny marketingu zyskają na wartości. Właśnie w ten sposób będziesz mógł siać i zbierać plon synergii wszystkich swoich działań na rzecz budowania biznesu.

24. SEO można dostosować tak, by pracowało dla Ciebie

Tak, nawet jeśli to nie podziałało wcześniej, SEO może przybrać taką formą, która da korzyści Twojej firmie. Słyszałem to tak często od klientów, że po prostu ignoruję ich sprzeciw, i oferuję niedrogi test by udowodnić mój punkt widzenia.

Najczęściej powodem, dla którego SEO nie działa jest to, że firma zainwestowała w SEO zbyt mało czasu, pieniędzy lub zasobów. Obwinianie SEO jednocześnie je zaniedbując, nie robiąc tego prawidłowo, lub po prostu obawiając się go jako "czegoś nowego", jest niesprawiedliwe.

Zakładając, że zrobiłeś wszystko poprawnie w implementacji SEO, to mogło się nie udać przez niewłaściwe planowanie. W SEO, nieprawidłowe przygotowanie planu jest planowaniem niepowodzenia. Dlatego ważne jest, aby założyć sobie budżet, zbadać rynek i liczbę wyszukiwań, przeanalizować konkurencyjność i ściśle powiązać kampanię SEO z celami i strategią biznesową. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której kampania idzie niewłaściwym torem.

Ekspert SEO będzie kierować Cię z dala od rynków, które są zbyt małe, konkurencja jest zbyt wysoka, lub gdzie potencjalny dochód jest mały.

Unikniesz marnowania czasu i pieniędzy w pogoni za niewłaściwymi celami, takimi jak większy ruch, który nie daje konwersji, lub wyższe pozycje które nie dostarczają odpowiedniej liczby potencjalnych klientów. Zgadywanie może prowadzić do bolesnych i kosztownych niespodzianek. Strategia SEO eliminuje te niespodzianki i zapewnia stałe, wiarygodne wyniki.

25. SEO może przekonać nawet sceptyków

Jeśli nie jesteś pewien, czy SEO sprosta obietnicom, Twój doradca SEO może przeprowadzić symulację lub prognozę zarówno kosztów, jak i przewidywanych dochodów przed zainwestowaniem w to dużych pieniędzy. Raport symulacji obejmie analizę konkurencji, badania wielkości rynku, trendów i przyszłych przewidywań, oraz więcej danych, które pomogą Ci podjąć świadomą decyzję.

Taka symulacja może być wykonana w krótkim czasie (może w kilka godzin, w zależności od wielkości firmy, charakteru Twojej usługi lub produktu oraz konkurencji na rynku) i precyzyjnie nakieruje Twoją kampanię SEO tam, gdzie przyniesie ona najbardziej korzystny stosunek zysków do kosztów.

Co równie ważne, to będzie wielkie zabezpieczenie przed inwestowaniem w nielukratywne strategie i taktyki. Na marketingowej wojnie, nie możesz sobie pozwolić na trwonienie cennych (a ograniczonych) zasobów na rozrzutne inicjatywy. Nie ryzykuj!

26. SEO oferuje nieskończone możliwości

SEO jest nieustannym procesem. To jest jak maszyna, której używasz do wiercenia w poszukiwaniu ropy naftowej lub złota. Potrzebujesz mocniejszego sprzętu, jeśli chcesz przebić się przez granit lub twardą skałę, urządzenia wymagają okresowej konserwacji, a wiertło może się zużyć i wymagać wymiany od czasu do czasu.

Z SEO jest tak samo. Potrzebuje ciągłych podregulowań, przeglądów i zmian aby zmierzało w dobrym kierunku, tak aby nadal dostarczać Ci wyśmienitych wyników.

Czasami grunt może być tak mocny, że trzeba będzie użyć wierteł diamentowych, aby się przez niego przebić. I tak, diamentowe wiertła są droższe. Ale tak długo, jak badania pokazują obecność żyły złota, lub dużego zbiornika oleju, wiercenie trzeba kontynuować, jeśli bogactwa mają być odkryte.

W ten sam sposób, na trudnych rynkach, SEO którego potrzebujesz może być bardziej kosztowne z powodu zaostrzonej konkurencji. Mimo to ,"ukryty skarb”, którego poszukujesz, będzie bardziej cenny, sprawiając, że warto było kopać. Badania i analizy przeprowadzone przez ekspertów SEO pokażą Ci, czy jest tam gdzieś kopalna złota, czy nie.

W ten sposób Twoja inwestycja w drogich doradców SEO opłaci się. Początkowo, może to źle wyglądać w Twoim planie budżetowym, ponieważ pojawi się jako "koszt". Ale jeśli w zamierzeniu analizy te mają prawidłowo poprowadzić Cię do najbardziej dochodowych nisz i miejsc, w których można dokopać się do bogactwa i zysków, w ten sposób będziesz mógł pomnożyć swoje skromne inwestycje dziesięć razy, lub więcej!

Dobre SEO jest jak precyzyjnie nastrojony silnik. Jeśli nie dbasz o niego, nie będzie w stanie dalej pracować i wypali się. Kiedy wybierasz napędzaną SEO strategię, bądź przygotowany na trudną, długotrwałą, biznesową walkę. Zdobędziesz kilka ciosów po drodze, ale odpowiesz cięższymi ciosami i zdobędziesz więcej zwycięstw. W końcu, właśnie to się liczy.

27. SEO przebija płatny ruch

Być może już korzystasz z Google AdWords (lub innej reklamy PPC) z dużym powodzeniem. Nawet jeśli tak, to paradoks, że SEO, które przyciąga 75% ruchu z wyszukiwarek, stanowi mniej niż 15% przeciętnego budżetu marketingowego przeznaczonego na SEM, podczas gdy PPC, który zapewnia ledwie 25% ruchu, zagarnia 80% budżetu.

Skupienie się wyłącznie na PPC ignoruje potężny, ukryty element góry lodowej, którym jest ruch z wyszukiwarki. Po prostu o tym pomyśl. Jeśli zdominowanie źródła ¼ całego ruchu daje Ci takie wspaniałe korzyści, o ile będą one lepsze, kiedy będziesz również kontrolować resztę ruchu internetowego? 28. SEO jest zakorzenione w intencjach użytkowników

Podczas gdy wiele form marketingu online jest opartych o przeszkadzanie potencjalnym klientom sztuczkami marketingowymi, SEO jest zgodne z zamiarem poszukiwacza, wychodząc użytkownikom naprzeciw z odpowiednią, ukierunkowaną wiadomością, która przemawia do ich zainteresowań i dostarcza rozwiązanie, którego poszukują.

Bycie tam, z odpowiednią informacją i faktami, może zapobiec rozpowszechnianiu mitów i fałszywych informacji, stając się cennym w zarządzaniu reputacją i budowaniu silniejszej marki.

Dobre SEO pasuje do różnych rodzajów intencji wyszukiwania, w tym:

  • nawigacyjnych,
  • informacyjnych,
  • transakcyjnych,
  • handlowych.

W tym zakresie SEO jest w stanie wygenerować najwyższy współczynnik konwersji spośród wszelkich ukierunkowanych inicjatyw cyfrowego marketingu, co czyni SEO działaniem o wysokiej stopie zwrotu.

SEO może pozwolić Ci zbierać plon z tego, co sieją Twoi konkurenci ! Gdy Twoja konkurencja ma mniejszy budżet marketingowy, będzie popełniać błędy (lub przeoczy możliwości). Dobre SEO może pomóc Ci wykorzystać te słabości. To sprawia, że SEO to sprytne posunięcie dla małych i średnich przedsiębiorstw w konkurencyjnych branżach.

Weźmy przypadek bezmyślnych kampanii marketingowych, które wykorzystują drogie reklamy telewizyjne, reklamy wyświetlane w mass mediaach, na billboardach i tym podobne. Reklamy te służą do wzbudzenia zainteresowania niszą rynkową, ogólnie, lub szerzej, zainteresowania kategorią produktu lub usługi. Zazwyczaj firma, która stosuje te reklamy, jest niezwiązana z działami marketingu internetowego. Pozostawia to dla Ciebie lukę do wypełnienia.

Badanie przeprowadzone przez firmę Ipsos OTX, oparte na przepytaniu 5000 użytkowników smartphonów w USA pozwoliło odkryć, że 71% użytkowników dokonuje wyszukiwania ze względu na reklamę, którą widzieli online lub offline. Gdy zainteresowani ludzie zwracają się w stronę wyszukiwarki, aby uzyskać więcej informacji na ten temat, możesz użyć SEO aby zagarnąć ten ruch.

To jest jak zarzucanie sieci rybackiej w wodach, które roją się od wodnego życia, aby cieszyć się z bogatego połowu!

Takie podejście nie wiąże się z podstępnymi lub trudno wykrywalnymi praktykami, takimi jak kierowanie innymi markami biznesowymi. To są uniwersalne wyszukiwania słów kluczowych, wywołane reklamą masową, i możesz kierować tym ruchem za pośrednictwem inteligentnej mieszanki organicznego SEO i kampanii reklamowych PPC (bo te są często szybsze i dają natychmiastowe skutki). Biznesowe uzasadnienie dla SEO.

Mamy nadzieję, że te istotne powody przekonały Cię o wartości i korzyści zintegrowanej strategii SEO w rozwoju firmy i wyniesienia jej na nowy poziom rentowności, marki i sukcesu.

SEO jest jak muzyka. Fundamenty nie zmieniły się znacznie od momentu powstania. Ale zastosowanie SEO ewoluowało z czasem.

Personalnie, nie wierzę aby dyskusja o tym, która taktyka marketingowa jest "najlepsza", miała jakąś wartość. Jako właściciele firm, prezesi i menedżerowie, musimy skupić się na tym, jak osiągnąć najlepsze rezultaty, rozmawiając i pracując razem. Zrobimy sobie ogromną przysługę, nie kłócąc się o najbardziej skuteczne techniki, lecz badając, w jaki sposób możemy skutecznie zintegrować najlepszą marketingową mieszankę i wykorzystać ją, by osiągnąć pełny potencjał rozwoju firmy i jej przychodów.

Przekazanie komuś gitary nie znaczy, że osoba ta zacznie grać wspaniałą muzykę. Jeśli chcesz mieć świetną muzykę, zatrudnij gwiazdę rocka. Jeśli chcesz najwyższej klasy SEO, zatrudnij gwiazdy SEO. Następnie daj im budżet, którego potrzebują, aby osiągnąć wspaniałe wyniki.

Informacje kontaktowe

Wysłanie formularza nic nie kosztuje.

Nasze oferty są bezpłatne.

Formularz kontaktowy